Categories
देश मुख्य

हङ्कङ् लैजाने भन्दै पथरीका लिम्बू दम्पतीको १५ लाख ठग्ने बिरुद्ध उजुरी  

सोम मंग्रान्ती
झापा । मोरङ्गको पथरी शनिश्चरे  स्थायी बसोबास गर्ने देबी लिम्बू दम्पतीले हाल हङ्कङ् बसोबास गर्दै आएकी धरान सुनसरीकी दिलमाया कन्दङ्वा बिरुद्ध ठगिको उजुरी दिएका छन् ।
डिपेन्डेन्ट भिसामा हङ्कङ् लैजाने भन्दै १५ लाख रुपैया लिएर नलगेको र पैसापनि फिर्ता नगरेको भन्दै उनिहरुले दिलमाया बिरुद्ध धरान प्रहरीमा उजुरी दिएका हुन् ।

दिलमाया कन्दङ्वाले करीब १२ बर्ष अगाडी हङ्कङ् लैजाने भन्दै लिम्बू दम्पतीसँग रु १५ लाख रुपैयाँ  लिएकी थिईन । तर अहिले सम्म हङ्कङ नलगीएको र पैसा फिर्ता पनि नदिएकोले उजुरी दिनुपरेको श्रीमान देबी लिम्बुले बताए ।

ठगी गर्ने दिलमाया बिरुद्द पहिलेपनि प्रहरीमा उजुरी दिएर २ पटक कागज गराउदा दिलमायाको श्रीमान् अजय जिमी याख्खाले म तिर्छु भनि जम्मा ५ लाख मात्र फिर्ता गरेको र त्यसपछी ४ बर्ष सम्पर्कबिहिन भएको लिम्बू दम्पतिले बताए ।

हङ्कङ्ग पुगिने आसमा बैकबाट कर्जा लिएर रकम बुझाएका थियौं , तर यत्रो बर्षसम्म न जान पाईयो नत दिएको पैसानै फिर्ता पाईयो उल्टो बैंकको साँवा ब्याज तिर्न नसकेर उठिवास लाग्ने अवस्था भएको लिम्बू दम्पतिले बताए ।
दिलमाया र उनको श्रीमानले प्रहरी चौकीमा लिम्बू दम्पतीसँग हामीले हङ्कङ् लान सकेनौ लिएको रकम १९ लाख ५० हजार फिर्ता गर्छौ भनी कागज समेत गरेका भएपनि रकम फिर्ता नपाएको दम्पतीको भनाई छ ।
प्रहरीमा गरिएको कागज अनुसारपनि रकम फिर्ता नगरेपछि लिम्बू दम्पतिले संचारकर्मीहरुकोे सहयोग मागेका थिए । संचार माध्याम युट्युवमा लिम्बू दम्पतीले आफु दिलमायाबाट ठगिएको बताएपछि दिलमायाका श्रीमान अजय जिमी याख्खाले फेसबुक लाईभ मार्फत लिईएको भनिएको सबै रकम फिर्ता गरिसकेको बताएका थिए । तर लिम्बू दम्पतीले भने ५ लाख भन्दा धेरै फिर्ता नपाएको बताएका छन् ।

१२ बर्ष अगाडि ३६ लाखमा हङ्कङ् लैजान्छौं भनेर दिएको १५ लाख एड्भान्स रकम आजसम्म फिर्ता नपाएपछि लिम्बू दम्पती अहिले प्रहरी र संचारकर्मीहरुसँग रकम फिर्ताकालागी हारगुहार गरिरहेका छन् ।

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *